העתיד של הטיפול בסרטן

קריואבלציה

עמוד זה נועד לעזור לך להבין את אפשרויות הטיפול שלך ולהפנות אותך למרכזים רפואיים בישראל המבצעים קריואבלציה.

האם הטיפול קל ובטוח כמו שזה נשמע?

מכיוון שהמכשיר משמיד גידולים בשד ובאיברים אחרים בגוף ללא צורך בניתוח, נמנעים הסיכונים הכרוכים בהתערבות פולשנית/ניתוח. הפרוצדורה הרפואית מתבצעת תחת הדמיה, וכך יכול הרופא לראות את כדור הקרח שנוצר במטרה להקיף את הגידול בצורה המיטבית. בדרך כלל, הרדמה מקומית או טשטוש מספיקים.

חזרה לפעילות שגרתית מתאפשרת כבר באותו יום או יום למחרת. בנוסף, ההליך בדרך כלל אינו משאיר צלקת על הגוף.

מערכת ה- ProSense של אייסקיור מדיקל בעלת אישורי CE, FDA ואמ”ר והיא פועלת במרכזים רפואיים רבים בארצות הברית, אירופה ואסיה – בטיפול בגידולים שפירים וממאירים באינדיקציות השונות.

במרץ 2021 הכיר ה- FDA במכשיר כ”מכשיר רפואי פורץ דרך”.

מהו הליך הקריואבלציה?

קריואבלציה הינו הליך זעיר פולשני שבו באמצעות קור קיצוני הורסים בצורה מכוונת רקמות ואברי מטרה פגועים. קריואבלציה מתבצעת באמצעות מחטים חלולות (Cryoprobes) שדרכן מזרימים נוזל מקורר. ה Cryoprobes מוחדרים לעבר המטרה באופן שתהליך ההקפאה יהרוס את הרקמה הפגועה.

חברת IceCure Medical פיתחה מכשיר רפואי לטיפול זעיר פולשני המקפיא באמצעות חנקן נוזלי את התא הסרטני הממאיר, ללא צורך בניתוח.

הטיפול נעשה באמצעות החדרת מחט ייחודית, המזרימה חנקן נוזלי במעגל סגור ללא מגע ישיר בין החנקן הנוזלי לרקמת המטרה, ליצירת כדור קרח שמקיף את הגידול.

מתבצע מעגל של הקפאה- הפשרה פאסיבית-הקפאה להשגת הרס וודאי של רקמת המטרה. לאחר סבב ההקפאה השני, המחט מחוממת באופן אקטיבי לטמפרטורה שתאפשר את שליפתה מרקמת המטרה. לאחר הטיפול, רקמת המטרה שהוקפאה נמסה ומתפרקת לרקמות מתות הנספגות בגוף. 

ההליך כולו אורך בין 20 ל-40 דקות, ללא ניתוח, אשפוז או כאבים.

חולה בסרטן השד משתפת - רונית רוזנבאום רביב

רונית רוזנבאום רביב טופלה בסרטן השד באמצעות קריואבלציה בישראל. היא חולקת את חוויית המטופל שלה ומתארת כיצד כאישה פעילה, עובדת, בת 65, היא הצליחה לחזור במהירות לשגרת יומה לאחר טיפול קריואבלציה.

מה אומרים הרופאים?

ד”ר יאיר הלפרן – מומחה ברדיולוגיה אבחנתית ופולשנית מהמרכז הרפואי בני ציון ​

“במרכז הרפואי בני ציון בוצעו בהצלחה עד היום מאות טיפולים בגידולים סרטניים באיברים אחרים כמו גידולי כליות, גידולים בעצמות וכו’ וכעת, אנו מתחילים לטפל באותה טכנולוגיה של הקפאת גידולים בטיפול בסרטן שד. ישנן נשים רבות שחולות בסרטן השד ואינן יכולות לעבור ניתוח או שלא מעוניינות לעבור ניתוח וזה הפתרון עבורן”.

פרופ’ אלי עטר, מנהל מערך הדימות – במרכז רפואי רבין, בתי חולים בילינסון והשרון

“מדובר בפרוצדורה פורצת דרך, זה הליך שאיתו אנחנו מטפלים בגידולים והורסים אותם על ידי הקפאתם. זה החל באיברים אחרים עם הצלחה טובה ועבר לשד”. 

ד”ר ילנה שכטמן מהמכון האונקולוגי במרכז הרפואי בני ציון

“הטיפול נעשה בהרדמה מקומית והקפאת הגידול משתווה למעשה כמעט לניתוח”.

ד”ר אהובה גרובשטיין מנהלת יחידת דימות השד, במכון הדימות, בית חולים בילינסון

“שימוש בחנקן נוזלי להקפאת גידולים בשד דורש רק הרדמה מקומית, המחט מוכנסת לגידול בהנחיית אולטרסאונד.
זהו הליך ללא כאבים מכיוון שכדור הקרח שנוצר מהליך הקריו פועל למעשה כחומר הרדמה בשד. זה לוקח פחות מ30 דקות.
החולות משתחררות ללא כאבים ויכולות לחזור לפעילות רגילה באותו יום. יש לו תוצאות קוסמטיות נהדרות, ללא צלקות וללא זמן התאוששות מהניתוח. הטכנולוגיה מוצעת למטופלות אשר מצבן הרפואי לא מאפשר התערבות ניתוחית להסרת הגידול.”

צפו בדר' יאיר הלפרן מבית החולים "בני ציון" בחיפה מבצע הליך קריאובלציה על גידול סרטני בשד עם מכשיר הפרוסנס של אייסקיור

קריואבלציה לטיפול בסרטן השד- בתקשורת:

הטיפול החדשני לסרטן השד שהציל את בת ה-102: “מדובר בפרוצדורה פורצת דרך”

למד עוד >

חברה ישראלית פיתחה מכשיר רפואי המקפיא באמצעות חנקן נוזלי את התא הסרטני הממאיר, ללא צורך בניתוח

 

למד עוד >

ליצירת קשר ומידע נוסף:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

**המידע באתר זה אינו מהווה, במכוון או במשתמע, תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מקצועי. כל התוכן, לרבות טקסט, גרפיקה, תמונות ומידע, אשר כלולים באתר אינטרנט זה או אשר הינם זמינים באמצעותו מיועדים למטרות ידע כללי בלבד.**